ROZH NEWS
آژانس خبری روژ کردستان

هفته گذشته خبردرگذشت فتانه ولیدی سراینده آوازهای کردی روی خروجی تعدادی از خبرگزاریها و سایتهای خبری کردی قرارگرفت که عاری ازحقیقت بود. روژ نیوزهم از این قاعده مستثنی نبود . اما به محض کسب اطلاع از اینکه خبر صحت ندارد  آن را حذف کرد. برای فتانه سالها زندگی خوش و خرم آرزو می کنیم و از همراهان همیشگی خود نیز بابت این اشتباه پوزش می طلبیم.

واما بعد از سوتی رسانه ای که از کردستان عراق منتشر شد«محمد شریف ولیدی» پدر فتانه به کوردپرس گفته است درج و پخش چنین اخباری در رسانه‌ها بدون تحقیق و ارائه منبع موثق نشانه‌ی ضعف و ناتوانی آنان است.
پدر فتانه افزود: پخش این چنین خبرهایی تنها به خاطر پر کردن برنامه‌ها و تحریک از احساسات و عواطف، خلاف اخلاق رسانه‌ای مردم است.
وی با بیان اینکه که در سالهای گذشته برخی رسانه‌ها با بزرگ‌نمایی کسالتهای فتانه فقط باعث رنجش خاطر وی و خانواده‌ اش شده‌اند گفت: در استان کردستان آنچنان که باید به هنرمندان توجه نمی‌شود اما هنگام مرگ توانیهای آنان برجسته می‌شود که شایعه‌ی فوت فتانه نیز در همین راستاست.
ولیدی که خود از هنرمندان گذشته‌ کردستان است، گفت: از احساس همدردی مردم شریف و هنرپرور کرد که با ما احساس همدردی کرده و نسبت به این خبر به دلیل عشق و علاقه به هنرمندان و فتانه حساسیت نشان دادند، سپاسگزارم.
وی افزود: در حال حاضر فتانه در سلامتی کامل به سر می‌برد و در منزل مشغول تمرین موسیقی است که برای او بی‌نهایت لذت بخش است.
«فتانه ولیدی» در طول حیات کوتاه هنری خود ترانه‌های زیبایی اجرا کرده است که از مشهورترین آنان می‌توان به «دیده‌ی گریان»، «لایه لایه»، «ئه‌ی یاری نازدار» و «له سه‌ر کانی» اشاره کرد.
فتانه ولیدی به دلیل وضعیت روحی نامساعد سالهاست ازهنر فاصله گرفته و درحال حاضر به همراه پدرش در روستای حسن آباد سنندج زندگی می کند.

 

ارسال در تاريخ شنبه ۱۵ آبان۱۳۸۹ توسط H.H
.: Weblog Themes By Blog Skin :.